Evidencia (výdajňa) náradia

evidencia naradiaPrečo je dôležité mať dobrú evidenciu náradia?

Stavebné, servisné a výrobné spoločnosti majú zakúpené množstvo náradia, ktoré ich pracovníci používajú pri svojej práci. V evidencii náradia evidujú  od drobného náradia až po výkonné zariadenia a stroje.  Spoločnosti používajú množstvo vrtakov, fréz, brúsnych a rezacích kotúčov, vrtačiek, brúsiek, píl  až po vysokovýkonné plno alebo poloautomatické prístroje. Náradie je v mnohých prípadoch evidované mimo priestorov spoločnosti.  Niektoré náradia vyžadujú servisné alebo kalibračné prehliadky. 

Niekedy je aj dobre vedieť, kto mal náradie požičané, kto s náradím pracoval.  Pri náradí je potrebné evidovať rôzne dokumenty  napr.  záručné listy, návody na použitie, technické listy, schémy zapojenia a iné.

Niektoré spoločnosti majú vytvorenú evidenciu náradia v exceli, iné spoločnosti ho evidujú v skladovom hospodárstve.   Spoločnosti, ktoré majú program na riadenie výroby väčšinou používajú výdajňu náradia, ktorá je ako modul výrobného programu.

Naša spoločnosť Sango s.r.o. vyvinula dva programy na evidenciu náradia. Jedna aplikácia je desktopová, ktorá je nainštalovaná na počítači alebo na serveri.  Aplikácia pracuje aj mobilnými snímačmi čiarových kódov, ktoré sú pripojené cez WIFI.  Každé náradie ma pridelený čiarový kód. Príjem a výdaj náradia je automatizovaný, doslova na dve kliknutia.

Druhá aplikácia na evidenciu náradia je internetová, ktorá  pracuje online, nie je potrebné robiť inštaláciu. Stačí sa prihlásiť cez internetový prehliadač do programu a môžete začať pracovať. Tento program pracuje aj na tabletoch alebo mobiloch. To znamená, že v každom mieste, kde je internetové pripojenie si môžete napr.  pozrieť kde sa náradie nachádza, aké náradie je voľné a ďalšie funkcie programu.

Oba programy okrem evidencie umiestnenia náradia sledujú  aj servisnékalibračné údaje. Automaticky vás budú upozorňovať na servisné prehliadky, na ukončenie záručnej doby, na ukončenie platnosti kalibrácie. Zároveň ku každej evidenčnej karte si môžete zaznamenávať všetky servisné a kalibračné  zásahy.

Pri vyvíjaní programu sme prikladali veľký dôraz na jednoduchosť ovládania programu. Myslíme si, že ak niekto zvládne urobiť bežný nákup v internetovom obchode, tak dokáže pracovať aj s programom na evidenciu náradia. Naša spoločnosť zabezpečila kvalitný ONLINE HELP a telefonickú podporu. 

top